Nieuws

Boeiende avond over diabetes

Op 8-2 en 14-2-2017 hebben wij een interessante avond gehad bij onze vereniging.  Een jonge knul van 17 vertelde heel openhartig over zijn ziekte. Hoe hij het ontdekte, wat de begeleiding en impact is in zijn dagelijks leven. En daarnaast ook heel veel feiten en weetjes, overzichtelijk gepresenteerd mbv een beamer.
Na de pauze was er een kwis waarin een beroep werd gedaan op ons geheugen...
Ik weet nu wat een hypo is en wat ik kan doen als ehbo - er. Maar wat me vooral raakte, was hoeveel impact het hebben van diabetes lijkt te hebben voor buitenstaanders versus hoe goed deze jongeman het zichzelf als 2e natuur had eigengemaakt er open over te praten. Knap hoor om 2x voor een volle zaal mensen je verhaal te doen! (tekst: Annemieke)

Namens de vereniging heel veel dank aan Klaas, de ervaringsdeskundige, en aan Marian, de diabetesverpleegkundige. Super dat jullie dit voor onze vereniging hebben willen doen!